Dane techniczne Dw - Art-Tom

Art-TomDane techniczne Dw

KONSTRUKCJA :

Ramy skrzydeł drzwiowych Dewro wykonane są z drewna klejonego iglastego i wypełnione listwami z płyty wiórowej, okładzinę ramy stanowi płyta wiórowa grubości 6 mm. Na obwodzie zewnętrznym ramy skrzydeł doklejone są listwy z drewna odpowiadającego rodzajem fornirowi. Skrzydła drzwiowe oklejane są fornirem. Wszystkie znajdujące się w drzwiach szyby osadzane są na uszczelkach i mocowane za pomocą listew drewnianych. Powierzchnie skrzydeł wykończone są przeźroczystymi powłokami lakierniczymi. Ościeżnice DEWRO to ościeżnice regulowane występujące w pięciu typach: Standard, Standard z listwą ozdobną, Round , Round Plus i Owal. W przypadku czterech pierwszych elementy ościeżnic wykonane są z fornirowanej płyty wiórowej natomiast opaski maskujące z fornirowanej płyty MDF. Wyjątkiem jest ościeżnica Owal, której elementy nośne wykonane są z drewna klejonego iglastego oklejonego dowolnym fornirem, opaski maskujące z fornirowanej płyty MDF.

RODZAJE SKRZYDEŁ :

W stałej ofercie znajduje się 133 modeli skrzydeł drzwiowych w 10 liniach wzorniczych Classic, Prestige, Exclusiv, Elegant, Italia, Modern, Nova , Standard, Millenium i Retro. Pierwsze cztery, to klasyczne linie wzornicze w bardzo szerokiej gamie rozwiązań najczęściej stosowane w tradycyjnych wnętrzach.Dwie ostatnie to nowo wprowadzone linnie, linia millenium - nowoczesne połączenia różnych gatunków drewna ze stalą nierdzewną. Linia Retro to bardzo klasyczne drzwi oparte na stylistyce drzwi dworków i rezydencji. Pozostałe linie grupują nowoczesne modele o prostych, geometrycznych, modnych kształtach. Ze względu na charakter produkcji istnieje możliwość modyfikacji modeli z oferty podstawowej a także wykonania skrzydeł wg indywidualnych projektów.

RODZAJE OŚCIEŻNIC :

Wszystkie modele skrzydeł można dowolnie komponować z ościeżnicami Dewro wykonywanymi w 10 rodzajach - standard standard z listwami ozdobnymi 01, 02, 03 i 04 , round , round plus i owal a także nowe Retro i Retro Plus.

OSZKLENIE :

W ofercie znajduje się kilkanaście rodzajów szkła gładkiego i ornamentowego do wyboru przez klienta. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania ornamentów piaskowanych lub grawerowanych włącznie z wzorami indywidualnymi.

OKUCIA :

W standardzie skrzydła znajdują się zawiasy w kolorach: chrom, chrom satynowany, mosiądz , mosiądz matowy, stare złoto, stal nierdzewna - do wyboru przez klienta, oraz zamek (klucz, wkładka, wc)

LISTWY:

Listwy przyszybowe oraz wykańczające płyciny wykonane są z drewna w tym gatunku co fornir. W zależności od linii wzorniczej klient wybiera listwę spośród 2- 4 profili.

USZCZELKI:

Standardowym elementem ościeżnicy jest uszczelka wciskana z tworzywa EPDM. Uszczelki znajdują się również na ramkach mocujących szybę.

ATESTY:

Drzwi firmy Dewro posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej AT-15-6639/2005